Yazar Abi

AMD Radeon™ RX 6900 XT Ekran Kartı

AMD’nin Aralık ayında  sonra piyasaya süreceği ekran kartı Radeon RX 6900 XT, girdiği benchmark testinde rakibine  yakın bir sonuç elde etti. RX 6900 XT ve 500 dolar daha pahalı olan RTX 3090 arasındaki fark yalnızca 3,3 FPS oldu. Bu fark da göz ardı edilebilecek çok önemsiz bir fark olarak değerlendiriliyor.

  AMD Radeon™ RX 6900 XT Ekran Kartı

  Ekran Kartı NVIDIA GeForce RTX 3090 den Çok daha ucuz olması ve NVİDİA ya bir cevap olarak neredeyse çıkarılmasına rağmen Performans olarak daha üstüne çıkmak yerine az da olsa gerisinde kalmış durumda .

  İnternet sitesinde paylaşılan benchmark sonuçlarına göre RX 6900 XT, teste Intel Core i7-8700K işlemci ve 32 GB RAM’le girdi. Ekran kartı, benchmark testinde ortalama 102,1 FPS değerine ulaştı. Öte yandan aynı işlemci ve RAM ile aynı teste giren NVIDIA GeForce RTX 3090, testte ortalama 105,4 FPS’ye sahipti.  Webtekno

  AMD Radeon™ RX 6900 XT Ekran Kartı

  Sonuç olarak İki Amiral gemisi arasında sade bir benzetme yapmak gerekirse iki kartında performanslarının neredeyse eşit olduğu arada sadece bir kaç puanlık fps farkı olduğunu söyleyebiliriz en önemli fark performans dan çok aradaki 500 $ olan fiyat farkı bu da NVİDİA açısından zorlu olacak gibi duruyor .

  Ek olarak son yıllar da AMD  ve NVİDİA Arasında sıkı rekabet iki üreticinin de üst düzey Ekran kartları piyasaya sürmesine neden olmaktadır bu iki Ekran kartının da neredeyse eşit seviyede olması ve aralarında ki dikkat çeken Fiyat farkı kısa sürede yeni bir hamle geleceğinin habercisidir. NVİDİA Tarafından beklenen ilk atak ile daha üst düzey ekran kartı ve fiyat olarak daha iyi bir fiyata piyasaya sürüleceği öngörülüyor.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ