Yazar Abi

Bilgisayar Hızlandırma – En iyi Yöntemler

  Bilgisayar Hızlandırma – En iyi Yöntemler

  Bilgisayar Hızlandırma konusunda Google aramalarınızda bir çok Video veya yazı bulabiliyorsunuz ama genel de yazlar karmaşık güven vermiyor videolar da gelir amaçlı olduğu için yeterli düzeyde bilgi birikimin sonucu olmuyor. Bu yazı da Bilgisayar Hızlandırma konusunda en iyi sonucu alabileceksiniz , en ufak bir ayrıntı atlamadan sırasıyla yapılabilinecek her şeyi sizinle paylaşıyorum.

  Bilgisayar Hızlandırma da İLK ADIM

  Öncelikle size anlatacağım her şeyi sırasıyla ve atmadan yapmanızı tavsiye ederim, hiç bir ayrıntıyı bu işe yaramaz ? veya bunu yapmasam da olur gibi düşünceler de olmayın.

  Bilgisayar Hızlandırma da en önemli nokta bilgisayarın donanımını bilmek ve gereksinimlerini anlamak gerçek şu ki artık çok eski bilgisayarlar istediğiniz kadar uğraşsanız da istediğiniz bir seviyeye gelemez 2 GB RAM Tarihin tozlu raflarından kalmış İşlemcili veya Ekran kartlı Bilgisayarlar gibi.

  Bilgisayarınızı Düzenli olarak Temizleyin

  Çoğu kişinin yapmayı bilmemesinden veya gerek olmadığını düşünmesinden kaynaklı olarak bilgisayar temizliğine önem verilmiyor ama toza bulanmış bir bilgisayar ciddi anlamda performansı düşürür ve Bilgisayar yavaşlatma da etki gösterir. Bilgisayar Hızlandırma için Temizlikten başlamak en doğru yoldur.

  Bilgisayar Kasanızı açın ve Var ise bir kompresör yoksa bir elektrikli süpürge ile bilgisayarınızın içindeki tozu iyice temizleyin bu işlemi yaparken kasanız elektrikle teması olmasın.

  Masa üstü veya diz üstü bilgisayarınızın temizliğini yaparken nazik olun elektronik parçalar darbeye vs dayanıklı olmayabiliyor veya en ufak bir etkileşim sonucu bozulabiliyor, Ayrıca kesinlikle SU Kullanmayın bunun yerine kolonyalı mendil ile parçaları temizleyebilirsiniz.

  Bilgisayarınızın temiz olduğunu düşünüyorsanız bir diğer adım kasanızı kapatmadan İşlemci macununu değiştirmek , uzun süre kullanılan bilgisayarlar da işlemci macunu değiştirmek de performansı etkileyen ve işlemci ömrünü uzatan bir diğer yol bu işlemi biliyorsanız yapın bilmiyorsanız bilin birinden destek alın.

  Format

  Format atmak bilinen en kolay yöntemlerden biri ama en etkile yöntemlerden de biri uzun süre kullanılmış bir bilgisayar her zaman format atmak daha mantıklıdır. Bilgisayarınızın İyiyse WİNDOWS 10 Değilse düşürüp  windows 8 veya windows 7 de kullanabilirsiniz ama her zaman Windows 7 gereksiz programlardan uzak daha iyi performans verir. Yeni nesil bir işlemci , RAM veya Diğer parçalara sahipseniz Windows 10 en iyisidir tabiki.

  Dikkatlerden Kaçan Diğer En Önemli Nokta.

   

  Gereksiz Programları Kaldırmak.

  Gerekli Programları Kullanmak.

   

  Kullanmayan Hizmetleri Devre Dışı Bırakmak.

   

  Bilgisayarı Yüksek Performansa Getirecek İşlemleri Yapmak.

   

   

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ