Yazar Abi

En İyi Yabancı Diziler 2020

  En İyi Yabancı Diziler 2020

  En İyi Yabancı Diziler

  Son zamanlar da Netflix , BlueTV Gibi platformların ve kaliteli Yabancı Dizi izlemek sitelerinin ortaya çıkmasıyla neredeyse herkes 1 yabancı diziye kaptırmış durum da ilk izlenimden sonra yabancı diziler ve türk dizileri arasında büyük farkı görenler hemen yeni  bir yabancı dizi arayışına giriyorlar,

  Hazırladığımız liste de  istediğiniz diziden başlayabilirsiniz dikkat edilmesi gereken nokta kimi şiddet sevmeyebilir kimi ise fazla erotik sahnelerden rahatsız olup diziyi izlemeyebilir buda beğen memenize yol açabilir bu yüzden size uygun olanları izleyebilirsiniz.

  Spartacus

  Spartacus Roma Dönemi Gladyatörlerini anlatan  bunun yanında Roma dönemindeki bir çok ilginç olayı anlatan , Spartaküs, ilk gösterimini 22 Ocak 2010’da Starz’da yapan ABD yapımı televizyon dizisidir.Dizide, MÖ 73-71 arasında Roma Cumhuriyeti’ne karşı büyük bir köle ayaklanması başlatan Trak gladyatörden esinlenilmiştir

  Spartacus İlk bölüm yayın tarihi: 22 Ocak 2010
  Spartacus Son bölüm yayın tarihi: 12 Nisan 2013
  Spartacus Bölüm sayısı: 39
  Spartacus Yayın tarihi: 22 Ocak 2010 – 13 Nisan 2013
  Spartacus Ülke: ABD
  İMDB PUANI : 8.5

   

  Dizi Kadın veya erkek herkesin hoşuna gidebilecek 39 bölümlük efsane diye adlandırabileceğimiz 1 kez değil aralıklarla bir kaç kez izleyebileceğimiz bir dizidir. Spartacus diğer dizilerden ayıran en önemli özelliği gerçek yaşamış bir olayı anlatması ve konularının hep akıcı olarak işlenmesidir , Türk dizilerindeki o Bitmeyen şarkılarla bölümün uzatılması gibi durumlara spartacus dahil yabancı dizilerde göremezsiniz . Diziye başlayacakların bilmesi gereken en önemli şey dizi de fazla EROTİK Sahne bulunuyor bu sizi rahatsız edebilir bunu göze alarak başlamanızda fayda var.

  Dizi de diğer dikkat çeken olay ise Başrol Oyuncusu Spartacus : Andy Whitfield  karakterinin 1.Sezon sonunda Kan Kanserinden Ölmesi ve yerine Liam McIntyre Getirilmesi , Çoğu izleyici İlk karakterin yerini doldurmadığını düşünse de Liam McIntyre da Andy Whitfield kadar iyi iş çıkardı ve gayet iyi yerini doldurdu.

  Spartacus 4 Seri Bir Dizidir Seriyi karıştırmamak için Netflix den izlemenizi tavsiye ederim.

  1. Spartacus KAN VE KUM
  2. Spartacus ARENANIN TANRILARI
  3. Spartacus İNTİKAM
  4. Spartacus LANETLİLERİN SAVAŞI

  Hiç bir yabancı dizi izlemediyseniz Kesinlikle başlayabilirsiniz veya diğer izlediklerimin yerini doldurur mu diye düşünmek yerine hızlıca Spartacu dizisine başlayabilirsiniz.

  VİKİNGS

  Kan mı arıyorsunuz ? veya Ağır alışılmışın dışında savaş sahneleri ile ölüm sahnelerimi ya da alışılmışın dışında bir yaşantıyı anlatan gerçek olaylardan esinlenerek gerçek karakterleri anlatan bir dizi mi arıyorsunuz. Norveç hayranlığınız var ise bunu bir dizi ile katlamak mı istiyorsunuz Viking tam aradığınız dizi olacaktır.

  Ortalama 45 Dakikalık bölümleri  Toplam 6 Sezon Netflix den izleyebileceğiniz sinema yorumcularının baş yapıt olarak nitelendirdiği efsane bir dizidir VİKİNGS , gerek karakterleri ile gerek konuları işleyişi ile olsun sizi tamamen içine alabilecek kadar akıcı ve iyi bir dizidir. Bir dizi izlerken sıkılmak istemiyorsanız kesinlikle vikings bu konuda tercihleriniz arasında yerini alabilir.

  VİKİNGS İlk bölüm yayın tarihi: 3 Mart 2013
  VİKİNGS Yayın tarihi: 3 Mart 2013 – günümüz
  VİKİNGS Sezon sayısı: 6
  VİKİNGS Dili: İngilizce
  VİKİNGS Kanallar: History, History Channel
  İMDB PUANI 8.5

  2013 Yapımı Efsane dizi VİKİNGS İMDB  Puanı 8.5 olup dir. Dizi de Katheryn Winnick e aşık olmamak Ragnar Lothbrok karakterini adamınız olarak seçmemek çok zor olacaktır.

  Game of Thrones

  Yabancı dizilerin sevilip sevilmemesi her yaş grubu için veya cinsiyet için değişkenlik gösterebilir ama bu olay Game of Thrones dizisi için geçerli olmamaktadır. Game of Thrones Diğer dizilerin aksine neredeyse herkese hitap edebilen ve herkes tarafından ilgi gören hatta ve hatta dünyada neredeyse bilmeyenin olmadığı gerçek anlamıyla efsane olarak tanımlanacak en sevilen ve beğenilen diziler arasında ilk 3 arasında her şartta yerini alabilir.

  Game of Thrones Diğer diziler arasından ayıran belirgin özellikleri ve dikkat çeken özellikleri vardır , Ejderhaların olması AK Gezen yani buz adamların olması , Ensest İlişki dizinin belirgin özelliklerindendir. Game of Thrones izlemeden önce herkes bir şeyler izlemiştir ama Game of Thrones izledikten sonra izleyen bir yabancı dizi izleyicisidir.

  Game of Thrones Yayın tarihi: 17 Nisan 2011 – 19 Mayıs 2019
  Game of Thrones Tema şarkısı: Game of Thrones Theme
  Game of Thrones Kanal: HBO
  Game of Thrones Sezon sayısı: 8
  Game of Thrones Ülke: ABD
  Game of Thrones İMDB Puanı :

  Her dizi de başlıca karakterler vardır ve onları sevmeye başlarsınız ve takip etmeye başlarsınız Game of Thrones da diğer bir olay Hanaelerin bulunması ve herkesin bir haneyi desteklemesi

  Westeros Dünyası’nda dokuz büyük aile var:

  Arryn’lerin Evi
  Baratheon’ların Evi
  Greyjoy’ların Evi
  Lannister’ların Evi
  Martell’lerin Evi
  Stark’ların Evi
  Targaryen’lerin Evi
  Tully’ların Evi
  Tyrell’lerin Evi

  Bu dokuz büyük ailenin her birinin ayrı bir sloganı var:

  Arryn : Onur Kadar Yüce (As High As Honor)
  Baratheon : Öfke Bizimkidir (Ours Is The Fury)
  Greyjoy : Biz Ekmeyiz (We Do Not Sow)
  Lannister : Kükreyişimi Dinle (Hear Me Roar)
  Martell : Boyun Eğmez, Eğilmez, Kırılmaz (Unbowed, Unbent, Unbroken)
  Stark : Kış Geliyor (Winter Is Coming)
  Targaryen : Ateş ve Kan (Fire and Blood)
  Tully : Aile, Görev, Onur (Family, Duty, Honor)
  Tyrell : Güçleniyoruz (Growing Strong)

  The Punisher

  John Wick sinema filmi gibi düşünebileceğiniz Silah, Dövüş ağırlıklı 2 Sezonluk Şekerlemelik bir dizi olabilir The Punisher.

  Bir erkek tarafından beğenilmemesi ihtimali için ılık olmak gerekir veya kadın olmak gerekir. The Punisher 1.Sezonu rahatlıkla 1 günde bitirebileceğiniz Efsaneler arasında yerini almış sizin de listenizde ilk 5 arasında yerini alabilecek  soluksuz izleyebileceğiniz bir dizidir. İlk bölümün den itibaren sizleri kesinlikle tatmin edebilecek bir dizidir.

  The Punisher İlk bölüm yayın tarihi: 17 Kasım 2017
  The Punisher Son bölüm yayın tarihi: 18 Ocak 2019
  The Punisher Sezon sayısı: 2
  The Punisher Bölüm sayısı: 26
  The Punisher Türler: Aksiyon, Komplo Kurgu, Polisiye
  The Punisher İmdb Puanı . 8,5

  The Punisher izlemediyseniz veya merak ediyorsanız sadece ilk bölümü izlemeniz yeterli olacaktır ve devamını izlemeniz için sizi rahatlıkla ikna edecektir.

  The Walking Dead

  Yabancı dizi izlemeye ilk olarak başlayabileceğiniz işte bu benim dizim efsaneymiş diyeceğiniz bir dizi The Walking Dead , farklı olması Akıcı olması ve karakterleri ile zevkle izleyebileceğiniz hiç düşünmeden başlayabileceğiniz bir dizi.

  Zombi Filmleri sevenlerin kesinlikle hiç düşünmeden başlayabilecekleri uzun süreli bir dizi The Walking Dead. Hikâyesi, Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard ‘ın aynı adlı çizgi romanına dayanmaktadır. Dizinin başrolünde, geçirdiği bir kaza sonrası girdiği komadan beklenmedik biçimde uyanan ve artık tüm dünyaya George A. Romero‘nun korku filmlerindeki zombileri andıran etobur “aylaklar“ın egemen olduğunu keşfeden şerif yardımcısı Rick Grimes rolüyle Andrew Lincoln yer almaktadır.

  Dizi her seon aylak istilasından dolayı farklı bir  yerde çekilmiştir. özellikle Hapishaneye sığındıkları sezon kesinlikle izlenmesi gereken en iyi sezonlardan bir tanesiydi. Diğer Hershel’in Çiftliği ve Alexandria Safe Zone  de oldukça başarılı anlatımların geçtiği dönemlerdi.

  The Walking Dead İlk bölüm yayın tarihi: 31 Ekim 2010
  The Walking Dead Sezon sayısı: 10
  The Walking Dead Yayın tarihi: 31 Ekim 2010 – günümüz
  The Walking Dead Oyuncular: Andrew Lincoln, Norman Reedus, Lauren Cohan, DAHA FAZLA
  The Walking Dead Kanallar: AMC, Fox Broadcasting Company, AMC Networks
  The Walking Dead İMDB Puanı 8,3

  Dizi de Daryl Dixon ve Rick Grimes severek izleyebileceğiniz en önemli iki karakterdir. Başrol karakterlerinden Gerçek ismi Lauren Cohan olan Maggie Greene ‘e Aşık olabilirsiniz tabi bir süre sürecektir.

   

  Shameless

   

  How I Mat Your Mother

   

  The Big Bang Teory

   

  That ’70s Show

   

  Burn Notice

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ